„Elhelyezkedés kutatóhelyeken” változatai közötti eltérés

A BME Fizikusképzés Információs Portál wikiből
(Dr. Schumayer Dániel - posztdoktor Új-Zéland vezető egyetemén)
46. sor: 46. sor:
 
'''2000 - BME mérnök fizikus diploma, 2004 - BME fizika PhD'''
 
'''2000 - BME mérnök fizikus diploma, 2004 - BME fizika PhD'''
  
''"A fizika és matematika iránti érdeklődésemtől hajtva jelentkeztem a BME mérnök-fizikus karára é
+
''"A fizika és matematika iránti érdeklődésemtől hajtva jelentkeztem a BME mérnök-fizikus karára és
visszatekintve úgy érzem akkor jól döntöttem. Büszke vagyok arra, hogy ezen a szakon
+
visszatekintve úgy érzem akkor jól döntöttem. Büszke vagyok arra, hogy ezen a szakon diplomázhattam (2000), doktorálhattam (2004), és ennek az egyetemnek lehettem egykor a polgára Az ott megszerzett tudás és gyakorlat tette lehetővé számomra, hogy elnyerjek egy kétéves posztdoktori állást Új-Zéland vezető egyetemén, ami végül majd' hét éves együttműködéssé alakul át. Az időjárás előrejelzés területére történő egyéves kalandozásomat követően visszacsábítottak az itteni tanszékhez, ahol jelenleg is tanítok és kutatok. Szerencsésnek érzem magam, mert egymástól nagyon távol álló területekre nyerhettem betekintést; a Bose-Einstein
diplomázhattam (2000), doktorálhattam (2004), és ennek az egyetemnek lehettem egykor a polgára
+
kondenzációtól kezdve anem-lineáris evolúciós egyenletek részecskeszerű megoldásinak tulajdonságaiba, az inverz szórás elméletébe, az automatizált időjárási előrejelzési rendszerek fortélyaiba, a pontszerű illetve gömbszimmetrikus tehenek (nem gépelési hiba!) járásának modellezésébe, és legutóbb a kvarc oszcillátorok működésének nüanszni hibáiba. Ezeket a témaváltásokat az tette lehetővé, hogy az BME-s oktatóim alapos, jól használható, nemzetközi szinten is versenyképes tudással vérteztek föl, és nem utolsó sorban elmélyítették bennem a meggyőződésemet: a világ érdekes."''
Az ott megszerzett tudás és gyakorlat tette lehetővé számomra, hogy elnyerjek egy kétéves
+
|}
posztdoktori állást Új-Zéland vezető egyetemén, ami végül majd' hét éves együttműködéssé alakul
+
át. Az időjárás előrejelzés területére történő egyéves kalandozásomat követően
+
visszacsábítottak az itteni tanszékhez, ahol jelenleg is tanítok és kutatok. Szerencsésnek érzem
+
magam, mert egymástól nagyon távol álló területekre nyerhettem betekintést; a Bose-Einstein
+
kondenzációtól kezdve anem-lineáris evolúciós egyenletek részecskeszerű megoldásinak
+
tulajdonságaiba, az inverz szórás elméletébe, az automatizált időjárási előrejelzési rendszerek
+
fortélyaiba, a pontszerű illetve gömbszimmetrikus tehenek (nem gépelési hiba!) járásának
+
modellezésébe, és legutóbb a kvarc oszcillátorok működésének nüanszni hibáiba. Ezeket a
+
témaváltásokat az tette lehetővé, hogy az BME-s oktatóim alapos, jól használható, nemzetközi
+
szinten is versenyképes tudással vérteztek föl, és nem utolsó sorban elmélyítették bennem a
+
meggyőződésemet: a világ érdekes."''
+
  
 
==Dr. Fürjes Péter - MEMS labor vezetője az MTA Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézetében==
 
==Dr. Fürjes Péter - MEMS labor vezetője az MTA Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézetében==

A lap 2013. február 25., 09:32-kori változata

Néhány példa nálunk végzett, hazai vagy külföldi kutatóhelyeken elhelyezkedett diákokról. További életpályák begyűjtése folyamatban.

Dr. Simon Ferenc - Professzor a BME Fizika Tanszéken

Simon Ferenc.jpg

1997 - BME mérnök fizikus diploma, 2002 - BME fizika PhD

"Az 1996-os diplomaválasztást megelőzően Zawadowski professzort, a Fizikai Intézet akkori Igazgatóját kértem meg, hogy tanácsoljon témavezetőt. Jánossy András professzort javasolta, aki a nemrégiben felállitott ESR laboratóriumát épitette. Ennek a munkálataiba kapcsolódtam bele, és így nagyon korán alapos kiképzést kaptam kisérleti fizikából. Az ezt követő tanulmányútjaim során (Párizs 4 hónap, Bécs 4 év) kiderült, hogy az itt megszerzett tudás abszolút versenyképes, sőt sok tekintetben jobb is mint a hasonló külföldi egyetemeken megszerezhető ismeret. Amellett, hogy a BME-n személyes, mondhatni baráti a légkör a hallgatók és az oktatók között, minden támogatás megkapható a kalandvágy kiélésére, külföldi ösztöndíjakhoz, és az esetleges hazatéréshez. Esetemben ez a támogatás konkrétan abban nyilvánult meg, hogy a BME Fizikai Intézet egyetemi tanárnak nevezett ki 2010-ben amikor egy nagy Európai Uniós kutatási pénzzel a zsebemben hazatértem. Jelenleg kb. 10 diák munkáját vezetem. Honlapom"

Béky Bence - PhD hallgató a Harvard Egyetem Csillagászati Tanszékén

Beky Bence.jpg

2008 - BME mérnök fizikus diploma,

"A Műegyetem nem csupán magas színvonalú oktatással, hanem remek külföldi kapcsolatokkal is rendelkezik. Másodév után egy évig tanultam Erasmus ösztöndíjjal Finnországban a Tamperei Műszaki Egyetemen, majd 2008-ban a mérnök-fizikus szak elvégzése után szintén egyetemi kapcsolatok által szereztem ösztöndíjat Franciaországba, ahol matematikát tanultam, kamatoztatva a Műegyetem ingyenes francia kurzusain szerzett nyelvtudást. Jelenleg a Harvardon kutatok, s itt néhány éven belül doktori fokozatot szerzek csillagászatból. Az ide való jelentkezéshez az ötletet, bátorítást (és az ajánlóleveleket) mind a Műegyetemi tanáraimon keresztül megismert külföldi kutatóktól kaptam. Szívesen válaszolok emailben az érdeklődő hallgatóknak."

Pethő László - Waterloo Egyetem, Quantum-Nano Centre

Petho Laszlo.jpg

2007 - BME mérnök fizikus diploma,

"2007-ben végeztem Mérnök-fizikusként Anyagtudományi modulon. A diplomázást rövid szünet követte, majd 2007 szeptemberében jelentkeztem a University of California, Berkeley egyetem félvezető-kutatással foglalkozó laboratóriumába, a Microfabrication Laboratory-ba. Novemberben felvételt nyertem Baseline Engineer Associate Specialist pozícióba, ahol két hosszabbítást követően, 2010 szeptemberéig maradtam alkalmazott. 2010 októberében átköltöztem Kanadába; a University of Waterloo-n frissen alakult Institute for Quantum Computing alá tartozó Quantum-Nano Centre kutatólaborban Thin Film Development and Integration Engineer pozícióban dolgozom jelenleg, két éves szerződéssel."

Dr. Fortágh József - Professzor a Tübingeni Egyetemen

Fortagh Jozsef.jpg

1998 - BME mérnök fizikus diploma

link a kutatói honlapra

Dr. Schumayer Dániel - posztdoktor Új-Zéland vezető egyetemén

Schumayer Daniel.jpg

2000 - BME mérnök fizikus diploma, 2004 - BME fizika PhD

"A fizika és matematika iránti érdeklődésemtől hajtva jelentkeztem a BME mérnök-fizikus karára és visszatekintve úgy érzem akkor jól döntöttem. Büszke vagyok arra, hogy ezen a szakon diplomázhattam (2000), doktorálhattam (2004), és ennek az egyetemnek lehettem egykor a polgára Az ott megszerzett tudás és gyakorlat tette lehetővé számomra, hogy elnyerjek egy kétéves posztdoktori állást Új-Zéland vezető egyetemén, ami végül majd' hét éves együttműködéssé alakul át. Az időjárás előrejelzés területére történő egyéves kalandozásomat követően visszacsábítottak az itteni tanszékhez, ahol jelenleg is tanítok és kutatok. Szerencsésnek érzem magam, mert egymástól nagyon távol álló területekre nyerhettem betekintést; a Bose-Einstein kondenzációtól kezdve anem-lineáris evolúciós egyenletek részecskeszerű megoldásinak tulajdonságaiba, az inverz szórás elméletébe, az automatizált időjárási előrejelzési rendszerek fortélyaiba, a pontszerű illetve gömbszimmetrikus tehenek (nem gépelési hiba!) járásának modellezésébe, és legutóbb a kvarc oszcillátorok működésének nüanszni hibáiba. Ezeket a témaváltásokat az tette lehetővé, hogy az BME-s oktatóim alapos, jól használható, nemzetközi szinten is versenyképes tudással vérteztek föl, és nem utolsó sorban elmélyítették bennem a meggyőződésemet: a világ érdekes."

Dr. Fürjes Péter - MEMS labor vezetője az MTA Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézetében

Furjes Peter.jpg

1999 - BME mérnök fizikus diploma, 2003 - BME fizika PhD

"A Budapesti Műszaki Egyetemen szereztem mérnök-fizikus oklevelet, majd ugyanitt vettem részt a doktori képzésben is. Kutatásaimat a Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Kutatóintézetének MEMS Laboratóriumában végzem."

Dr. Geresdi Attila - Posztdoktor a Delfti Műszaki Egyetem Kvantum Transzport kutatócsoportjában

Geresdi Attila.jpg

2007 - BME mérnök fizikus diploma, 2011 - BME fizika PhD

Dr. Rapp Ákos - Posztdoktor a Hannoveri Egyetem Elméleti Fizika Intézetében

Rapp Akos.jpg

2004 - BME mérnök fizikus diploma, 2008 - BME fizika PhD

Link a kutatói honlapra


"A diplomámunkám készítése majd a doktori képzés alatt is több lehetőségem akadt nemzetközi workshopokon és nyári iskolákon való részvételre, ahol már fiatalon megismerkedhettem a kutatási területem élvonalába tartozó professzorokkal. A doktori dolgozatom írása alatt szereztem az első posztdoktori állásomat a kölni egyetem Elméleti Fizika Intézetében, amit nagy mértékben köszönhetek a témavezetőm, Zaránd Gergely és Zawadowski Alfréd professzorok nemzetközi elismertségének is. A műegyetemen szerzett tudásom versenyképességéről mindkét német egyetemen meggyőződhettem."

Dr. Orosz Gábor - Assistant Professor, University of Michigan

Orosz Gabor.jpg

2002 - BME mérnök fizikus diploma

link a kutatóhelyen

"2002-ben végeztem mernök-fizikus szakon, ahol széles körű tudásra tehettem szert fizikában es matematikában. Egyike vagyok azoknak, akik mernöki irányba mentek tovább. A képzés flexibilitása megengedte, hogy a diplomámat a Gépész Kari Műszaki Mechanika Tanszéken irhassam Prof. Stépán Gábor tanitványakent. PhD fokozatot 2006-ban szereztem mernök-matematikus szakon a Bristoli Egyetemen, Angliában. Két posztdoc poziciót követően (Exeteri Egyetem, Anglia es Kaliforniai Egyetem, Santa Barbara, USA) 2010 óta a Michigani Egyetem (USA) Gépészmérnöki Tanszékén tanítok es kutatok. "

Dr. Nagy Szilvia - nemzetközi kapcsolatok dékánhelyettes a Győri Széchenyi Egyetemen

Nagy Szilvia.jpg

2001 - BME mérnök fizikus diploma, 2005 - BME fizika PhD

Dr. Volk János - osztályvezető helyettes az MTA Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézetében

Volk Janos.jpg

2001 - BME mérnök fizikus diploma, 2005 - BME fizika PhD


"Annak idején azért jelentkeztem mérnök-fizikus szakra, mert egyfelől a középiskolában nagyon szerettem a fizikát, másfelől volt bennem egy olyan vágy, hogy később valami egészen új, de kézzelfogható és valóban hasznos mérnöki eredménye is legyen a munkámnak. Most, 18 évvel később, szerencsésnek érzem magam, hogy pont ilyennel foglalkozhatom. Az általunk készített eszközök valóban kézbe vehetők, legfeljebb túl kicsik ahhoz, hogy szabad szemmel is lássuk őket. Hiszem, hogy ezek a nanotechnológiai módszerekkel készített érzékelők, energiaátalakító eszközök egyszer tényleg javíthatnak az emberek életminőségén. És azt is hiszem, hogy ehhez a fajta alkalmazott kutatáshoz a legjobb hátteret hazánkban a BME-TTK-n lehet megszerezni. "

Dr. Bordács Sándor - posztdoktor a Tokioi Egyetemen

Bordacs Sandor.jpg

2007 - BME mérnök fizikus diploma, 2011 - BME fizika PhD

"A BME TTK mérnök-fizikus szakára jelentkeztem, mert a kutatás mellett mindig foglalkoztattak a gyakorlat közeli problémák, feladatok. Itt szereztem 2007-ben mérnök-fizikus diplomát és ezt követően 2011-ben doktori fokozatot. A képzés beváltotta a hozzá fűzött reményeimet: kísérleti fizikusként döntően alapkutatási témákon dolgozom a magneto-optika területén, de volt módom bekapcsolódni műszerfejlesztésekbe is, pl. a malária optikai diagnózisa terén (http://index.hu/tudomany/egeszseg/2012/11/01/olcso_magyar_muszer_a_malaria_ellen/). Jelenleg a Tokioi Egyetem Alkalmazott Fizika tanszékén dolgozom kutatóként (http://www.cmr.t.u-tokyo.ac.jp/index_e.shtml)."

Dr. Barna Imre Ferenc - MTA Energiatudmányi Kutatóközpont tudományos fõmunkatársa

Barna Imre.JPG

1997 - BME mérnök fizikus diploma

"1997-ben végeztem a BME mérnök fizikus szakán Apagyi Barnabásnál. Itthon nem kerütem be a fizikus doktori iskolába. 1998 és 2002 között doktorandusz voltam a giesseni Justus Liebig Egyetemen, ahol elméleti atomfizikából doktoráltam. 2002 - 2004 között a drezdai Komplex Rendszerek Fizikája Max Planck Intézetében voltam Post-Doc kutató. 2004 - 2005 között a bécsi Mûszaki Egyetem Elméleti Fizika Tanszékén voltam Post-Doc kutató. 2005 nyara óta mostanáig a volt MTA Energia Kutató Intézet, jelenleg Energiatudmányi Kutatóközpont tudományos fõmunkatársa vagyok. A hidrodinamika parciális differneciál egyenleteinek analitikus megoldásait kutatom valamint kétfázisú áramlásokkal folgalkozom. Ezen felül oktatok az álltorvostudományi egyetemen német nyelven biofizikát. Valamint az épülõ ELI-ALPS szuperlézer sugárvédelmi tervezésében veszek részt. Link az oldalamra"

Személyes eszközök
Névterek

Változók
Műveletek
Navigáció
Hírek és linkek
Szak- és kutatási irányok részletesen
Eszközök