Miért válaszd a BME fizikusképzését?

A BME Fizikusképzés Információs Portál wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Admin (vitalap | szerkesztései) 2013. február 4., 20:54-kor történt szerkesztése után volt.

(eltér) ←Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

A fizikusokat sokan elvont tudósként képzelik el. Kevéssé ismert, hogy fizikusok eredményei mennyire behálózzák hétköznapjainkat. Csak néhány példa:

Tablagep.jpg
Egy okostelefon vagy egy táblagép nem jöhetett volna létre a kvantumfizika, szilárdtestfizika és anyagtudomány vívmányai nélkül. A GHz-es mobilkommunikációt lehetővé tevő speciális tranzisztorok, a CCD kamera, a félvezető lézer, az LCD kijelző vagy a merevlemez olvasófeje mind fizikai Nobel díjjal jutalmazott ötleteken alapulnak. Ráadásul ezek az ötletek nem is régiek: napjainkban egy kutatólaboratóriumi felfedezés akár néhány éven belül a hétköznapjaink nélkülözhetetlen részévé válhat.
Nehéz lenne elképzelni az életünket elektromos áram nélkül. Az energiatermelés jelentős részét atomerőművek adják, melyeknél talán nem kell hangsúlyozni a fizikusok szerepét Szilárd Leótól kezdve a Paksi atomerőművet üzemeltető szakemberekig.
Reaktor.jpg
Holografikus adattarolas.jpg
Gábor Dénes találmányával, a hologrammal az élet számos területén találkozunk. A holográfiát adattárolásra is lehet használni, a kép egy, a BME Fizikai Intézetben fejlesztett, holografikus adattároló rendszert mutat.
A modern egészségügy egyre több komplex fizikai jelenségen alapuló műszert használ. Egy MRI berendezésben -269 Celsius fok hőmérsékletű szupravezető tekercs terében mágneses rezonancia módszerekkel végeznek vizsgálatokat. Mind a szupravezetés mind a mágneses rezonancia módszerek Nobel díjas vívmányok, és a hasonló műszerek fejlesztésében számos fizikus vesz részt.
MRI.jpg

A fenti példák mind a BME fizikus képzéséhez kapcsolódnak: ha minket választasz, többek között részt vehetsz a jövő elektronikáját megalapozó szilárdtestfizikai kutatásokban, bekapcsolódhatsz alkalmazott optikai és anyagtudományi fejlesztésekbe, Magyaroszág egyetlen oktatóreaktorában tanulva nukleáris szakember válhat belőled, vagy modern orvosi műszereket fejleszthetsz.

A fizikus képzés komplex természettudományos ismeretekkel és kreatív problémamegoldó készséggel vértez fel. Egy fizikus a "hogyan" mellett mindig a "miértre" is koncentrál, így a fizikusi végzettség az élet bármely területén jól használható, ahol komplex rendszerek modellezésére, bonyolult problémák megoldására van szükség.

A BME fizikus képzése széles skálán nyújt lehetőséget a gyakorlatorientált kutatás-fejlesztéstől a nemzetközi színvonalú alapkutatásokig, így a képzés során eldöntheted, hogy innovatív vállalatok fejlesztési munkáival, nemzetközi vagy hazai kutatóhelyeken elméleti illetve kísérleti alapkutatásokkal, vagy akár a gazdaság és a pénzügyek területén komplex folyamatok elemzésével akarsz foglalkozni. A BME Fizikus képzése kiváló és izgalmas elhelyezkedési lehetőségeket nyújt.

Személyes eszközök
Névterek

Változók
Műveletek
Navigáció
Hírek és linkek
Szak- és kutatási irányok részletesen
Eszközök